تردمیل

قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی | خرید تردمیل حرفه‌ای

Club and home treadmill price

تردمیل خانگی و باشگاهی یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های هوازی و بدنسازی هستند. این دستگاه بدنسازی گرچه بسیار پرطرفدار است؛ اما قیمت آن اغلب بالاست. اگر در فکر تهیه این دستگاه هستید بهتر است بدانید چه عواملی در قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی تاثیرگذار هستند و کدام مدل از انواع تردمیل برای اهداف شما مناسب‌تر است؟ اگر قصد خرید بهترین تردمیل را دارید علاوه بر توجه به ویژگی‌های دستگاه، باید بودجه خودتان را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی اگر بخواهیم مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تردمیل را نام ببریم، می توان به نوع تردمیل و موتور آن، شرکت تولید کننده، تحمل وزن، جنس بدنه، ابعاد و جنس تسمه، سرعت، شیب، نوع نمایشگر، امکانات جانبی، ایمنی، ضربه‌گیرها، مدت زمان گارانتی و کشور سازنده دستگاه اشاره کرد. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که همیشه قیمت، تعیین کننده خرید شما نیست. معمولا اکثر افراد خرید تردمیل را با یک هدف مشخص انجام می دهند. اهدافی مانند کاهش وزن، پرورش ماهیچه ها یا بهبود سلامتی و شرایط قلبی، عروقی.

قیمت-تردمیل-باشگاهی-و-خانگی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع تردمیل

موتور انواع تردمیل (تردمیل خانگی و باشگاهی)

یکی از مهم ترین نکته‌هایی که در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی یا قیمت تردمیل خانگی موثر است، نوع و قدرت موتور آن است. دستگاه تردمیل را به صورت کلی و عامیانه می توان به تردمیل خانگی و تردمیل‌ باشگاهی تقسیم‌بندی کرد. موتور انواع تردمیل خانگی از نوع DC است که از جریان برق یکنواخت استفاده می‌کند و قیمت آن هم پائین‌تر است، و موتور انواع تردمیل باشگاهی از نوع AC است که از برق متناوب نیرو می‌گیرد، قدرت بالاتری دارد و قیمت آن نیز بالاتر است. در صورت خرید تردمیل خانگی، می‌بایست به آستانه وزن قابل‌تحمل آن دقت شود. هر چه قدرت موتور یک تردمیل خانگی بیشتر باشد حداکثر وزن قابل تحمل آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

موتورهای تردمیل خانگی که اکثرا DC می‌باشند بازدهی کمتری دارند اما کم صدا هستند و مصرف برق پایین‌تری دارند. برای این که طول عمر تردمیل خانگی بیشتر شود می بایست پس از ۱ساعت استفاده آن را خاموش کرد و پس از کمی استراحت مجددا از آن استفاده نمود. تردمیل های باشگاهی دارای موتور AC  هستند که قدرت بیشتری داشته و ساعت ها بدون وقفه کار می‌کنند. البته موتورهای تردمیل باشگاهی معایبی نیز دارند که به همین دلیل در منازل کمتر استفاده می‌شوند. اولا سایز و اندازه آن ها بزرگ بوده و مخصوص سالن‌های ورزشی می باشند. ثانیا مصرف برق بالایی داشته و صدا و لرزش بیشتری تولید می‌کنند.

قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی – خرید تردمیل حرفه ای

تردمیل باشگاهی با موتور AC

قیمت تردمیل‌ باشگاهی نسبت به انواع خانگی بالاتر است چرا که از لحاظ فنی قوی‌تر بوده و از قدرت موتور بالاتری برخوردارند. در نتیجه وزن بیشتری را تحمل می‌کنند. در یک تردمیل خانگی قدرت موتور از 1.5 اسب بخار تا 4 اسب بخار متغیر بوده که مناسب افرادی با وزن 110 تا 160 کیلوگرم می‌باشند. اما قدرت موتور در انواع تردمیل باشگاهی از 3 اسب بخار شروع می‌شود و به حدود 7 اسب بخار می‌رسد. طبیعی است هر چه قدرت موتور یک تردمیل بالاتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

برند تردمیل و گارانتی

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تعیین قیمت خرید تردمیل، برند آن است. برند یک تردمیل باشگاهی یا خانگی همچون برند هر کالایی دیگر نقش تعیین کننده در قیمت آن کالا دارد و اصولا مردم یک جامعه کیفیت یک کالا را با توجه به نام برند آن ارزیابی می‌کنند. نخستین چیزی که در تهیه و خرید تردمیل باشگاهی و خانگی نیز مورد نظر قرار می‌گیرد، نام برند است که نشانگر استحکام بدنه و نوع و قدرت موتور در مرحله نخست، و بسیاری موارد دیگر در مرحله بعدی است. همچنین برند یک تردمیل خانگی یا باشگاهی و سابقه‌دار بودن و اطمینان مشتری از آن، نوع و مدت گارانتی آن را هم تعیین می‌کند. به‌طور مثال نوع موتور به کار رفته در یک تردمیل تعیین کننده گارانتی موتور آن است. در بسیاری از کالاها می‌بینیم که موتور تردمیل خارج از گارانتی است و در یک تردمیل با برند معتبر، موتور دارای 5 سال گارانتی است. تعویض قطعه و گارانتی قطعه نیز مورد دیگری است که در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی تاثیرگذار است.

قیمت بهترین مارک تردمیل خانگی و باشگاهی

بهترین برندهای تردمیل خانگی و باشگاهی

جنس بدنه دستگاه

جنس بدنه و مقاومت آن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی است. بعضی از انواع تردمیل خانگی از آلومینیوم ساخته شده‌اند. آلومینیوم دارای مقاومت خیلی بالایی نیست و فقط برای تردمیل‌های خانگی مناسب است و قیمت پائین‌تری هم نسبت به انواع تردمیل با جنس بدنه فولادی یا استیل دارد. بسیاری از انواع تردمیل خانگی و باشگاهی از فولاد ساخته شده‌اند و پوشش ضد زنگی روی آنها را پوشانده است. فولاد فلز محکمی است و استفاده از آن در ساخت تردمیل باشگاهی و خانگی مناسب است. بدنه انواعی از تردمیل هم از استیل ساخته شده‌اند که دارای مقاومت و همچنین قیمت بالاتری نسبت به انواع آلومینیومی و فولادی هستند. دقت داشته باشید که جنس بدنه دستگاه تردمیل خانگی یا باشگاهی ارتباط مستقیم با تحمل وزن آن دارد و هر چه بدنه تردمیل محکم‌تر باشد، تحمل وزن آن هم بیشتر است.

سرعت و شیب

در کنار چند ویژگی اصلی گفته شده، نکته‌های دیگری نیز در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی مطرح است که به سرعت یا شیب آن می‌توان اشاره کرد. سرعت معمول مورد نیاز برای پیاده روی بین 3 تا 7 کیلومتر در ساعت، و برای دویدن بین 6 تا 12 کیلومتر است که در بیشتر انواع تردمیل قابل دسترسی است. اما اگر نیاز به سرعت بالاتر برای تمرین باشد، باید به دنبال انواع تردمیل حرفه‌ای تر بروید که تا 25 کیلومتر در ساعت سرعت دارند و قیمت آنها نیز بالاتر است.

شیب دستگاه هم امکان دیگری است که تردمیل در اختیار کاربر می‌گذارد و بیشتر انواع تردمیل این ویژگی را دارند، اما دستی یا برقی بودن و میزان شیب دستگاه است که می‌تواند افزایش دهنده قیمت تردمیل باشگاهی و یا خانگی باشد. شیب تردمیل، حالت کوهنوردی را شبیه‌سازی می‌کند. دویدن و یا حتی راه رفتن روی تردمیل با شیب، دشوار تر از راه رفتن بر تردمیل هموار بدون شیب است. لذا شما می‌توانید برای کالری سوزی بیش‌تر و پرورش عضلاتتان از این نوع تردمیل استفاده کنید.

قیمت انواع تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی ارزان

تردمیل باشگاهی بدون موتور (تردمیل مکانیکی برای عضله سازی پیشرفته)

تردمیل هایی که دارای شیب دستی هستند در اکثر موارد شیب سه مرحله ای دارند در این تردمیل ها هنگامی که دستگاه روشن است و شخص در حال استفاده از آن می‌باشد، نمی‌تواند شیب را تغییر دهد. در این مدل باید تردمیل را خاموش کرده و نوار نقاله را بالا بیاورد. معمولا دستگاه‌های با شیب دستی بین انواع تردمیل خانگی ارزان قیمت پیدا می‌شوند. تردمیل‌هایی که دارای خاصیت تنظیم شیب برقی می‌باشند موتوری جداگانه از تسمه تردمیل دارند. قیمت تردمیل با شیب برقی به دلیل داشتن موتور دوم کمی بیشتر از تردمیل با شیب دستی است. همچنین میزان شیب برقی بسته به نوع تردمیل می‌تواند بین 15 تا 25 درجه قابل تغییر باشد.

امکانات کنسول (نمایشگر)

درست است که شما از تردمیل برای وزن کم‌کردن یا سلامت جسمانی استفاده می‌کنید اما برخی ویژگی‌ها برای ایجاد انگیزه بیشتر به فرد کمک‌کننده هستند. نوع نمایشگر و توانائی‌های کنسول یکی دیگر از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین کننده قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی است. توانائی نمایشگر در نمایش زمان تمرین، سرعت پیاده روی یا دویدن، مسافت پیموده شده، تعداد ضربان قلب ورزشکار در دقیقه، و مقدار انرژی مصرف شده از جمله موارد قابل نمایش در نمایشگر است. قابلیت‌های دیگری مانند داشتن درگاه USB و گوش دادن به موسیقی، یا پخش ویدئو و دیدن فیلم در هنگام ورزش هم از موارد مهم در تعیین قیمت تردمیل است. داشتن گیره ایمنی یا قفل کودک هم از دیگر امکانات کنسول تردمیل است. گیره ایمنی در زمانی به کار می‌آید که تعادل ورزشکار به‌هم بخورد که در این زمان با جدا شدن گیره از بدن ورزشکار، دستگاه خاموش می‌شود.

برنامه‌های تمرینی نیز عامل دیگر در بالا رفتن قیمت این دستگاه هستند. برنامه‌های پیش‌فرض، امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های متفاوتی را در زمان مشخص، برای ورزشکار فراهم می‌کند و میزان کالری‌سوزی مشخصی را نیز امکان‌پذیر می‌کند. برنامه‌های تمرینی داخلی به‌صورت خودکار شیب تردمیل را به‌مرور تغییر می‌دهند تا به شما در روند چربی‌سوزی کمک کنند. داشتن برخی توانائی‌های دیگر همچون خنک کننده بدن، محل قرار دادن شیشه آب، امکان اتصال به اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف نیز از دیگر گزینه‌ها در تعیین قیمت تردمیل خانگی یا باشگاهی هستند. بنابراین سعی کنید هنگام خرید تردمیل بررسی کنید که از این برنامه‌ها استفاده می‌کنید یا خیر.

قیمت-تردمیل-خانگی-و-باشگاهی

تردمیل خانگی تک کاره با امکانات حرفه‌ای

تسمه تردمیل و ضربه گیرها

تسمه تردمیل یکی از اجزاء مهم بدنه تردمیل است و استاندارد بودن و سلامت تسمه، طول، عرض و ضخامت آن نیز یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در مشخص نمودن قیمت تردمیل خانگی یا باشگاهی است. در واقع وسیله‌ای که چرخش را از موتور به تشک تردمیل منتقل می‌کند، تسمه است. گاهی به دلایلی مانند جنس بد تسمه، استفاده بیش از حد و یا اتمام عمر مفید تسمه، ممکن است این قطعه کاربردی و مهم خراب شود و نیاز به تعویض آن باشد. قیمت تسمه تردمیل بسیار متغیر است و برای هر دسته از تردمیل‌ها این قیمت متفاوت است. ضخامت استاندارد تسمه برای تردمیل خانگی معمولا حدود 6 میلی‌متر و برای تردمیل باشگاهی در حدود 9 تا 20 میلی‌متر است. عرض تسمه نیز از حدود 40 سانتی‌متر شروع می‌شود و به بیش از 60 سانتی‌متر می‌رسد. طول آن هم از 100 تا 150 سانتی‌متر متفاوت است.

استفاده از ضربه‌گیر نیز نقش مهمی در تعیین قیمت تردمیل دارد. ضربه‌گیرها به سلامت ماندن مفصل‌های زانو و مهره‌های کمر ورزشکار کمک می‌کنند. همچنین وجود ضربه گیرهای حرفه ای از انتقال لرزش و صدا به طبقات زیرین ساختمان جلوگیری می‌کند. تردمیل های امروزه دارای ضربه گیرهایی به نام SDS و ASA هستند که از وارد شدن فشار به زانو و مفاصل جلوگیری می کند. این ضربه گیرها به صورت فنر یا لاستیک های نرم در زیر تخته تردمیل قرار داده شده‌اند تا حالت انعطافی بیشتری به وجود بیاورند و کمترین فشار را به مفاصل وارد کنند. ضربه گیر ASA تنها مزیتی که نسبت به SDS دارد قابلیت تنظیم کردن است.

قیمت-تردمیل-باشگاهی-و-تردمیل-خانگی-ارزان

تردمیل باشگاهی و خانگی حرفه‌ای با مانیتور TV دار و برنامه های پیشرفته تمرینی

تردمیل چند کاره و ساده (تک کاره)

تردمیل چند کاره در واقع یک تردمیل با قابلیت‌های جانبی می‌باشد که امکانات بیشتری از پیاده‌روی و دویدن را برای کاربر فراهم می‌کنند. استفاده اصلی تردمیل به عنوان یک وسیله برای دویدن است ولی تردمیل های چند منظوره امکانات دیگری مانند ماساژ، دراز و نشست ، مسگری و دمبل را می توانند در اختیار شما قرار دهند .تردمیل چند کاره برای استفاده در منازل انتخاب بسیار خوبی است زیرا شما با خرید یک وسیله ورزشی می توانید تعداد زیادی حرکت ورزشی را انجام دهید. همچنین از تهیه چند وسیله ورزشی و صرف هزینه بیشتر بی‌نیاز می‌شوید.

استفاده از بخش ماساژور تردمیل چندکاره باعث رفع خستگی و همچنین برطرف کردن گرفتگی عضلات می شود ، استفاده از چرخ مسگری و بخش دراز و نشست موجب مصرف کالری بیشتر و کاهش وزن می کردد. به وسیله دمبل این تردمیل‌ها نیز حرکات زیادی چه برای ساخت عضله و چه کاهش وزن می توان انجام داد. قیمت تردمیل خانگی چندکاره به دلیل وجود امکانات جانبی نسبت به مدل های تک کاره بیشتر می‌باشد. تردمیل های ساده یا تک کاره همان طور که از نام آن‌ها پیداست دارای لوازم جانبی مانند ماساژور، دمبل و .. نمی‌باشد. اگر فقط به دنبال پیاده‌روی و دویدن هستید بهتر است این مدل از تردمیل را انتخاب کنید. قیمت تردمیل تک کاره نسبت به مدل چندکاره آن بین سه تا پنج میلیون تومان ارزان‌تر است. با مراجعه به سایت فیت اندام می‌توانید تردمیل چندمنظوره مناسب خود را تهیه کنید.

قیمت-خرید-تردمیل-خانگی-و-باشگاهی-چندکاره

تردمیل خانگی چندکاره همراه با ویبراتور، دراز و نشست و دمبل

قیمت تردمیل ارزان

اگر قصد خرید یک تردمیل در محدوده‌ی قیمتی پایین را دارید، باید به برخی نکات هم توجه کنید. معمولا انواع تردمیل ارزان قیمت یا گارانتی ندارند و یا گارانتی آن‌ها در بازه‌ زمانی کوتاه عرضه می‌شود. تردمیل‌های ارزان برای افرادی مناسب‌تر هستند که فقط قصد پیاده‌روی بر روی آن را دارند. این دسته از تردمیل‌ها می‌توانند به‌صورت گاه‌به‌گاه برای دویدن استفاده شوند اما یک استفاده منظم و شدید از آن‌ها سبب خراب‌شدن تردمیل می‌شود. هر چه بودجه‌ای که برای تردمیل در نظر گرفته‌اید بیشتر باشد، انتخاب‌های شما نیز بیشتر می‌شود و در کنار آن تردمیل باقدرت بیشتر و تجهیزات جانبی بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. هنگامی که از یک تردمیل خانگی ارزان قیمت صحبت می‌شود، منظورمان این است که نسبت به انواع حرفه‌ای‌تر، امکانات کمتری دارند و در برخی مواقع خدمات پس از فروش آن‌ها نیز محدودتر است.

شما با استفاده از این دسته تردمیل‌ها می‌توانید نیاز روزمره خود به تحرک را برطرف کنید و گاه‌گاهی هم بر روی آن بدوید. موتورهای آن معمولا توان کمتری دارند و همین امر هم باعث شده که محدوده سرعتی آن‌ها کمتر باشد. بهتر آن است که کمی بودجه خود را افزایش دهید و سراغ تردمیل های ارزان قیمت نروید. بااین‌حال اگر بودجه‌ای که برای خرید تردمیل در نظر گرفته‌اید تنها می‌تواند در حد خرید یک تردمیل خانگی ارزان باشد، نگران نباشید. به دلیل تنوع مدل‌ها و همچنین وجود تردمیل دست دوم با کیفیت و در حد نو در فیت اندام می‌توانید با کمی بررسی و تحقیق تردمیل ارزان و باکیفیتی را تهیه کنید. اطمینان داشته باشید که مجموعه فیت اندام تمام سعی خود را به کار می‌گیرد که قیمت تردمیل ارزان و پایین بودن بودجه باعث نشود دستگاهی بی‌کیفیت را خریداری کنید.

قیمت-خرید-تردمیل-باشگاهی-فیت-اندام

خرید تردمیل حرفه ای متناسب با بودجه

بسته به نیاز و انتخاب شما تردمیل‌های مناسب زیادی وجود دارد. شما باید در ابتدا نکات پیش از خرید را تهیه کنید و هدف خودتان را مشخص کنید. زمانی که مشخص کردید که می‌خواهید پیاده‌روی کنید یا بدوید این سوالات را پاسخ دهید. وزنتان چقدر است؟ ابعاد تردمیل به چه صورت باشد و چقدر فضا برای دستگاه در نظر گرفته‌اید؟ تردمیل خانگی ساده می‌خواهید یا تاشو؟ موتور تردمیل چقدر قدرت داشته باشد؟ قابلیت‌های جانبی چه مواردی باشند؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند گزینه‌های شما را محدودتر کرده و کار انتخاب و خرید تردمیل را برای شما تسهیل بخشد.

بهترین تردمیل برای شما تردمیلی است که هم بتواند نیازهای شما را برطرف کند و هم از خدمات جانبی زیادی برخوردار باشد. برای تهیه یک تردمیل مناسب مهم‌ترین نکته بودجه شما است. باید تعیین کنید که می‌خواهید چقدر هزینه کنید. این بودجه شما است که تعیین می‌کند که چه تردمیلی برای شما مناسب‌تر است. باتوجه‌به همه‌ی این نکات انتخاب کنید و به‌اندازه کافی زمان صرف تصمیم‌گیری کنید تا در ادامه به مشکل برنخورید. حتی اگر بودجه کافی برای خرید ندارید می‌توانید به خرید تردمیل دست دوم نیز فکر کنید.

قیمت-تردمیل-باشگاهی-و-خانگی-دست-دوم-فروشگاه-تردمیل-فیت-اندام

فروشگاه تردمیل و تجهیزات ورزشی فیت اندام | Fitandam.com

قیمت تردمیل خانگی و باشگاهی در فروشگاه فیت اندام

فروشگاه تردمیل و تجهیزات بدنسازی فیت اندام این امکان را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است تا بدون مراجعه حضوری از هر نقطه از کشور، مدل‌های مختلف تردمیل را در سایت مشاهده و بررسی کنند و به‌صورت آنلاین و یا تلفنی سفارش خود را ثبت نمایند. ما سعی کرده‌ایم که در صفحه هر تردمیل، توضیحات لازم و هر آن چیزی که به انتخاب بهتر شما کمک می‌کند را درج نماییم. علاوه بر قیمت مناسب، فیت اندام خدماتی را به شما ارائه می‌کند که با اطمینان می‌توانیم بگوییم قیمت تمام شده هیچ فروشگاه دیگری قابل رقابت با ما نیست. انواع تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال و … در فیت اندام علاوه بر یک سال گارانتی معمول هر محصول، یک سال گارانتی مازاد را هم شامل می‌شود که می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری را برای شما فراهم آورد. حتی انواع تردمیل دست دوم نیز در این فروشگاه شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می‌شوند.

علاوه بر این مزایا، در صورت خرید تردمیل از سایت، کلیه هزینه‌های ارسال و باربری به عهده شرکت می‌باشد و بابت نصب آن نیز از شما هزینه‌ای دریافت نخواهد شد. اگر با تمام این توضیحات هنوز نتوانسته‌اید مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایید کارشناسان ما به صورت شبانه روزی در واتساپ، روبیکا، سروش، ایتا و حتی پیامک، پاسخگوی شما خواهند بود و شما را در ‌مسیر انتخاب و خرید راهنمایی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید